مقاله آقای دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
 ٢٣:٣٨ - 1397/05/13 - نظرات : ٠متن کامل >>
پنچمین نشست قند پارشی
غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی :زبان فارسی را زبان دوم عالم اسلام گفته اند
غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی با بیان اینکه زبان فارسی را زبان دوم عالم اسلام گفته اند گفت: زبان فارسی نه تنها در ایران رواج داشته بلکه زمانی زبان فرهنگی منطقه وسیعی از آسیا بوده است . وی افزود : زبان فارسی کلیدی برای گنجینه زبان و ادبیات فارسی است که با آموختن این زبان میتوانید آن را در اختیار بگیرید . حداد عادل گفت : امروز در ایران سالانه ۱۰۰ هزار عنوان کتاب چاپ می شود که ۷۰ درصد آن چاپ اول بوده است . وی افزود برگزاری دوره تربیت معلم خارجی زبان فارسی ، تولید مواد آموزشی به صورت کتاب و همچنین برنامه هایی در فضای مجازی از مهم ترین اولویت های ما در بنیاد سعدی است‌ . ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هم در این نشست گفت : جمهوری اسلامی سالها زبان فارسی را آموزش می داد اما پس از تاسیس بنیاد سعدی این امر تخصصی انجام می شود . وی افزود: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان بازوی بنیاد سعدی به گسترش زبان فارسی و آموزش زبان فارسی به زبان آموزان خارجی کمک می کند و این دغدغه مقدسی است چرا که زبان فارسی پل صلح در جهان است. در این همایش نمایندگان ۱۲ کشور و فراگیران هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی حضور داشتند .
 ١٧:٤٢ - 1397/05/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
ملاقات رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل با رئیس دانشگاه کابل
بانوان هنرمند افغانستانی نقش مهمی در معرفی سرزمین خود دارند
سيدمحمدحسين هاشمی:
پيشينه روابط فرهنگي
آخرین اخبار
حضور معاون رایزن فرهنگی در ویژه برنامه عاشورا شبکه تلویزیونی خورشید
حضور معاون رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ویژه برنامه عاشورا
بنا به دعوت گروه معارف دینی شبکه جهانی تلویزیون خورشید افغانستان آقای دکتر نوروزی معاون رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل در ویژه برنامه زنده تلویزیونی که به مناسبت ایام عاشورا تدارک دیده شده بود حضور یافت
 ١١:١٥ - 1396/07/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری سلسله كارگاههای نشانه‌شناسي هنر و ادبيات
برگزاری کارگاه آموزشی
برگزاری سلسله كارگاههای آموزشی
برگزاری سلسله كارگاههای آموزشی نشانه‌شناسي هنر و ادبيات در اتاق ایرانشناسی دانشگاه کابل
 ١٢:٠٩ - 1396/07/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش بزرگداشت روز حافظ در اتاق ایرانشناسی دانشگاه کابل
بزرگداشت روز حافظ
بزرگداشت روز حافظ در اتاق ایرانشناسی دانشگاه کابل
در 20 مهر ماه سالروز«روزحافظ» مراسمی در تجلیل از این شاعر نامدار زبان فارسی با حضور روسا ، فرهيختگان، ‌اساتيد دانشگاهها، هنرمندان، شاعران و مشارکت پرشور دانشجويان و علاقه‌مندان به حضرت حافظ در اتاق ايران‌شناسي دانشگاه كابل برگزار شد.
 ١٥:٠٦ - 1396/07/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
 یک دختر افغانستانی برندۀ جایزۀ نقاشی جهانی شد
یک دختر افغانستانی برندۀ جایزۀ نقاشی جهانی شد
برنامه جهانی غذا (WFP) اعلام کرد: یک دختر افغان در مسابقات جهانی نقاشی کودکان این نهاد، جایزۀ این مسابقه را از آن خود کرده است.
این دختر که مریم نام دارد در این نقاشی اش، وضعیت مکتبی را که در آن در ولایت بادغیس درس می‌خواند، به تصویر کشیده است که صنوف درسی کافی ندارد و شاگردان در فضای باز درس می‌خوانند. برنامه جهانی غذا می‌گوید که نقاشی مریم احمدی، بیان‌کننده حالت ;کلاس وی است.
 ١٣:٢٦ - 1396/07/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
روز مولانا
روز مولانا
-
-
 ١٤:٥٨ - 1396/07/04 - نظرات : ٠متن کامل >>